Elden Ring DLC’si Steam değerlendirmesi ‘karışık’ oldu!

Elden Ring ‘in merakla beklenen Shadow of the Erdtree DLC ‘si, Steam‘de oyunculardan “karışık” incelemeler aldı. Oyuncular, DLC’nin zorluk seviyesinden ve PC versiyonundaki performans sorunlarından şikayetçi.

Elden Ring DLC ’si Steam değerlendirmesi “Karışık” seviyesine düştü, sebebi zorluk ve performans sorunları

Shadow of the Erdtree DLC’si, yaklaşık 15.000 oyuncunun incelemesi sonucunda Steam’de “karışık” seviyesine düştü. Oyuncular, oyunun görsel sunumu ve dünya tasarımını överken, FPS sınırlamaları, takılmalar ve mantıksız hareketlere sahip bosslar gibi sorunları eleştiriyor. Özellikle büyük açık alanlarda 20 dakika boyunca hiçbir şey yapmadan koşmak ve zorlu boss savaşları, oyuncuları hayal kırıklığına uğratmış durumda.

Bir oyuncu, “20 dakika boyunca hiçbir şey yapmadan koşmayı ve asla kullanmayacağım rastgele tüketilebilir eşyaları toplamayı seviyorum. Patronlar ise savaşması son derece sıkıcı” şeklinde yorum yaparken, başka bir oyuncu ise oyunu başlatamama sorununu dile getirdi: “Oyunu açmaya çalışıyorum ama hiçbir şey işe yaramıyor. Aynı sorunu yaşayan birçok kişi var ve henüz kesin bir çözüm yok.”

Steam ‘de bazı oyuncular, Shadow of the Erdtree DLC ‘sinin, Elden Ring’in temel oyunundaki assetlerin bir karışımı gibi hissettirdiğini belirtiyor: “Bütün assetleri bir blenderda karıştırmışlar gibi hissettiriyor. Zorlukların üstesinden gelmek hala eğlenceli, ancak bu DLC’den daha fazla yenilik bekliyordum ve kesinlikle 40 dolar etmiyor.”

Deneyimli bir oyuncu, DLC’nin mevcut durumunu eleştirerek şunları ekliyor: “Dünya tasarımı ve renkler gerçekten güzel, ancak denge büyük bir sorun. 60 vigor ile bile, neredeyse her düşman tarafından iki vuruşta ölüyorum. DLC’deki düşman tasarımı, her düşmanın büyük zarar verdiği, çok sağlığa sahip olduğu ve neredeyse hiç boşluk bırakmayan sonsuz komboları olduğu bir felsefeyi takip ediyor.”

FromSoftware’in Soulsborne oyunları her zaman zorluğuyla tanınmıştır. Oyunun yaratıcısı Hidetaka Miyazaki, bu zorluk seviyesinin oyunun temel bir parçası olduğunu belirterek, “Zorluğu düşürmek, oyunu anlamsız kılar” demişti. Elden Ring’in başarısının, oyuncuların bu zorlukların üstesinden gelme hissinden kaynaklandığını vurguladı.

Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir